Motosiklet ehliyeti başvurusu yapmadan önce hangi sınıf ehliyete başvurmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Bu sınıflar M, A1, A2, ve A olarak ayrı kategorilere ayrılıyor.
M sınıfı ehliyet, 50 cc motor hacmine kadar küçük scooter cinsi motosikletler ile elektrikli bisiklet, vs cinsini kapsamaktadır.

A1 sınıfı ehliyet, gücü 11kW'a kadar olan ve güç ağırlık oranı 0,1'i geçmeyen tüm motosiklet gurubunu kapsamaktadır. A1 sınıfı ehliyet için başvuran adaylarımız çalışmalarını Yamaha 125 cc YBR motosiklet ile yapmakta, sınavlarına da aynı motosiklet ile girmektedir. 16 yaşını doldurup 17 yaşından gün alanlar bu ehliyet gurubuna yazılabilirler.

A1 otomatik sınıfı ehliyet(scooter), Kurumumuz otomatik vitesli scooter motosiklet ehliyeti de vermektedir. Bu ehliyeti almak isteyen adaylarımızın 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Adaylarımız çalışmalarını Yamaha Cygnus L model scooter ile yapmakta ve sınavlarına da bu motosiklet ile girmektedirler.

A2 sınıfı ehliyet, gücü 35 kW'a(47 hp) kadar olan ve güç ağırlık oranı 0,2'yi geçmeyen tüm motosiklet gurubunu kapsamaktadır. A2 sınıfı ehliyet için başvuran adaylarımız çalışmalarını Kawasaki Ninja 250 Motosiklet ile yapmaktadır. A2 sınıfı ehliyet alma yaşı 18 dür.

A sınıfı ehliyet ise her kapasitedeki tüm motosikletleri kullanabilme yetkisi vermektedir. A sınıfı ehliyet için başvuran adaylarımız çalışmalarını Kawasaki ER 6N 650 cc ve Kawasaki Versys 650 cc model motosikletler ile yapmakta ve sınavlarına da aynı motosiklet ile girmektedir. A sınıfı ehliyet alma yaşı 24 dür veya yeni A2 sınıfına sahip olan bir aday iki sene sonra 20 yaşında A sınıfına başvurulabilir.

***2016 yılı öncesi kayıt olan veya ehliyet hakkına sahip olanların hakları kalıcıdır ve A sınıf ehliyet olarak geçerlidir.

ATV kullanmak için B1 sınıfı ehliyet gereklidir B sınıfı ehliyet B1 sınıfını kapsamaktadır.

YouTube tanıtım videomuz için tıklayınız.

Tüm motosiklet ehliyet guruplarında, ehliyet çalışmaları kapsamı dışında, temel eğitim, güvenli sürüş eğitimi, ileri sürüş teknikleri eğitimi, yol eğitimi de vermekteyiz. Bu eğitimler esnasında motosiklet dahil tüm güvenlik elemanları kursumuz tarafından temin edildiği gibi, ehliyetinizi aldıktan sonra alacağınız ileri ve güvenli direksiyon eğitimlerinizi kendi motosiklet ve ekipmanlarınız ile de yapabilirsiniz. Motosiklet tutkunlarına,temel eğitim ve ileri, güvenli sürüş teknikleri eğitimi veren İzmir’ deki tek eğitim kurumuyuz. Bilinçli alınan bir kaliteli eğitim sonrasında motosiklete binmenin dayanılmaz mutluluğunu duyacak, özgürlük duygusunu hissedecek, her şeyden öncede herkesin bildiği ve söylediği "motosiklet tehlikelidir" düşüncesini kafasından atmış, kendine güven duyan bir sürücü olarak trafiğe çıkmış olacaksınız. Eğitim vermeden ehliyet veren sürücü kursu değiliz.

M0TOSİKLET EHLİYETİ NASIL OLSA ALINIR AMA ASIL ÖNEMLİ OLAN İNSAN HAYATIDIRMIDLAND REV'IT Spidi Clover LS2 Kawasaki Yamaha

Diğer Haberler


Haber - 12/06/2022

YENİ KAYIT DÖNEMİ

YAKIN BİR ZAMANDA ÇIKACAK YENİ SÜRÜCÜ KURSU YÖNETMELİĞİNİ BEKLEMEDEN EHLİYETİNİZİ ALINIZ.. e-Sınav ile kıs...
devamı

Haber - 04/02/2022

MOTOSİKLET EHLİYETİ

Motosiklet ehliyeti başvurusu yapmadan önce hangi sınıf ehliyete başvurmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Bu sınıflar...
devamı

Haber - 08/02/2022

UYGULAMA ESASLARIMIZ

DİREKSİYON DERSLERİNDE TEMEL UYGULAMA ESASLARIMIZ

  • Her ders net olarak 50 dakikadır.
  • devamı

Hakkımızda

Kuruluşundan bugüne kadar kaliteli hizmet ve eğitim anlayışı ile çalışmalarına devam eden kurumumuz B grubu otomobil ehliyetindeki başarısının yanı sıra A-A2-A1 grupları tüm motosiklet ehliyetlerinde fark yaratan eğitim sistemi ile branşının lider kurumu haline gelmiştir.

Instagram
Facebook