MOTOSİKLET EHLİYETİ

Her yıl ülkemiz de meydana gelen üzücü trafik kazalarının başlıca sebeplerinin, dikkatsizlik ve aşırı hız olduğunu biliyoruz. Bizim amacımız, motosiklet kullanıcılarına yönelik sistemli motosiklet kullanmanın yanında bu aracın felsefesini çözmek ve kullanıcının bilinçaltına motosikleti güvenli kullanmak için her zaman birincil önceliğimiz olan güvenli sürüş sistemini yerleştirmek olacaktır. Öncelikli konumuz, sürücü adaylarımızı, kendilerinin ve çevrelerindekilerin güvenliğini riske atmadan, öngörülerini yüksek tutarak, trafikte oluşabilecek tehlikeleri önceden farkına vararak bilinçli motosiklet kullanacak şekilde yetiştirmektir.

ALSANCAK SÜRÜCÜ KURSU olarak bir ilki gerçekleştirerek motosiklet ehliyeti almak için kurumumuza başvuran her adaya ücretsiz olarak, normal eğitim programı dışında, teorik ve pratik olarak iki aşamalı bir eğitim vermekteyiz. Eğitim vermeden ehliyet veren sürücü kursu değiliz.

Bu amaç ile yaptığımız teorik eğitim seminerinde, motosiklet kullanımında ve seçiminde dikkat edilmesi gereken konular ile scooter dan racing e kadar tüm kategorilerin tanıtımını yapmakta, güvenli sürüş teknikleri konusunda teorik bilgiler vermekteyiz.

Teorik çalışmaya katılan her adayımız, eğitmenimiz ile karşılıklı randevulaşma yöntemi ile bire bir çalışmalara başlamaktadır. Adayımız sınav anında yapması gereken hareketleri bu çalışmalar esnasında öğrenerek hazırlanmaktadır.

Yine İzmir de bir ilk olarak yapılan bu teorik ve pratik çalışmanın ardından isteyen adaylarımıza Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi de vermekteyiz. Bu eğitimi veren hocalarımız ve eğitim programı yurt dışından akreditasyonludur.

Arayın karşılıklı görüşelim ve sizi daha ayrıntılı aydınlatalım.

MOTOSİKLET EHLİYET GRUPLARI

 Motosiklet ehliyeti başvurusu yapmadan önce hangi sınıf ehliyete başvurmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Bu sınıflar M, A1, A2, ve A olarak ayrı katagorilere ayrılıyor.

 M sınıfı ehliyet, 50 cc motor hacmine kadar küçük scooter cinsi motosikletler ile elektrikli bisiklet, vs cinsini kapsamaktadır.

 A1 sınıfı ehliyet, 11kW gücünde ve güç ağırlık oranı 0,1'i geçmeyen tüm motosiklet gurubunu kapsamakta ve A1 sınıfı ehliyet için başvuran adaylarımız çalışmalarını Yamaha 125 cc YBR motosiklet ile yapmakta, sınavlarına da aynı motosiklet ile girmektedir.

 Bu grupta ehliyet alacak adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

 A2 sınıfı ehliyet, 35 kW(47hp) gücünü ve güç ağırlık oranı 0,2'yi geçmeyen tüm motosiklet gurubunu kapsamakta ve A2 sınıfı ehliyet için başvuran adaylarımız çalışmalarını Kawasaki SL Ninja 250 cc Motosiklet ile yapmaktadır. Ehliyet alma yaşı bu grup için 18 dir.

 A sınıfı ehliyet ise her kapasitedeki tüm motosikletleri kullanabilme yetkisi vermektedir. A sınıfı ehliyet için başvuran adaylarımız çalışmalarını Kawasaki ER 6N 650 cc ve Kawasaki Versys 650 cc Motosikletler ile yapmakta ve sınavlarına da aynı motosiklet ile girmektedir. A sınıfı ehliyet almak için adayların ya 24 yaşını doldurmuş olmaları ya da en az 2 yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.

 *Eğer 24. yaşınızı doldurduysanız direkt olarak A sınıfı ehliyet için başvurabilirsiniz.

Tüm motosiklet ehliyet gruplarında, pratik sınav esnasında gerekli olan temel eğitimler dışında, güvenli sürüş eğitimi, ileri sürüş teknikleri eğitimi, yol eğitimi de vermekteyiz. Motosiklet tutkunlarının bu anlamda İzmir’ deki tek eğitim kurumuyuz. Bilinçli alınan bir kaliteli eğitim sonrasında motosiklete binmenin dayanılmaz mutluluğunu duyacak, özgürlük duygusunu hissedecek, her şeyden öncede herkesin bildiği ve söylediği "motosiklet tehlikelidir" düşüncesini kafasından atmış, kendisine güven duyan bir sürücü olarak trafiğe çıkmış olacaksınız.

İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ ALMADAN MOTOSİKLETE BİNMEYİNİZ.

Motosiklette tam deneyim kazanma uzun bir süre almaktadır. Bu alacağınız ileri güvenli sürüş teknikleri eğitimi, yıllar içinde yaşayarak öğreneceğiniz tüm bilgileri kapsayacak bir formattadır

Youtube tanıtım videomuz için tıklayınız.